רפי מנדלבאום

מדען ומנכ”ל החברה

למה הקמת את LDD?

היה לי ברור שיש צורך קריטי בחברה שתתמקצע בתחום של שיקום קרקע ומי תהום, בכדי להקטין את הסיכון לאדם ולסביבה מחומרים מזהמים אורגנים ואי-אורגניים. לצערי, הקמת מדינה צעירה תחת איומים חיצוניים מתמשכים, גרמה לשיעמוד של הקרקע ומי התהום כמבלע למזהמים. המבלע הזה אינו בור ללא תחתית – והחשיפה לזיהומים אלו פוגעת בבריאות של הדורות הבאים ושל סביבתם.

עם איזה מערכי LDD אתה מזדהה ביותר?

השאיפה לתת ללקוחות את הפתרונות המוצלחים ביותר לצרכים שלהם, תוך שימור משאבים מחד ושמירה על הסביבה מאידך.

למה לעבוד ב- LDD?

כי קמים בשמחה לעבודה כל יום. תחושה זו מקפלת בתוכה את כל הסיבות הטובות שאפשר למצוא במקום עבודה: חברות, מובילות, חדשנות, ביצועיות, דבקות באמת המקצועית, והערכה הדדית, כל זאת ב"ענווה" ראויה ואמירת תודה על ההזדמנות לעשות טוב לאחרים.

ד”ר מנדלבאום הנו המנכ”ל והמדען של חברת אל.די.די טכנולוגיות, אותה ייסד בשנת 1998. מאז הקמתה, הוביל ד”ר מנדלבאום את החברה להיות המובילה בישראל לייעוץ וביצוע בתחום שיקום זיהומי קרקע ומים. בניהולו החברה רכשה מוניטין והכרה בקרב מאות לקוחות פרטיים בארץ ובחו”ל, רשויות וחברות ממשלתיות לרבות המשרד להגנת הסביבה ורשות המים, ומונה כיום כ- 50 מומחים.

ד”ר מנדלבאום הנו דוקטור למיקרוביולוגיה של הקרקע, בוגר האוניברסיטה העברית (1989). את עבודת הפוסט-דוקטורט עשה ד”ר מנדלבאום בתחום הביוטכנולוגיה הסביבתית במשך שלוש שנים ב- Penn-State University וב-University of Minnesota. עם שובו לארץ בשנת 1993 הקים את המעבדה למיקרוביולוגיה של הקרקע במכון וולקני והחל ללמד מיקרוביולוגיה סביבתית באוניברסיטה העברית. במהלך השנים פרסם ד”ר מנדלבאום כ-100 מאמרים בנושאים הקשורים למיקרוביולוגיה סביבתית, רבים מהם צוטטו  בהרחבה בספרות המקצועית העולמית. מחקרו פורץ הדרך בנושא פירוק מיקרוביאלי של חומרים אורגנים מוכלרים ובראשם קוטל העשבים הנפוץ “אטרזין” זכתה להכרה מדעית בינלאומית וקרוב ל- 1000 ציטוטים בספרות המדעית. על בסיס עבודתו בפירוק חומרי הדברה מוכלרים בוצעו מחקרי המשך רבים.

ד”ר מנדלבאום מכהן שנים רבות בהנהלת האגודה הישראלית לאקולוגיה וכיהן כחבר בוועדות ציבוריות אחרות כגון: הועדה לבחירת מועמדים לפרס של האגודה הישראלית למיקרוביולוגיה, הועדה לשיתוף פעולה בין ישראל וצרפת בנושא שיקום ביולוגי של מים וקרקע מזוהמים, חבר בצוות מיוחד להפחתת ריחות שמקורם בבריכות האידוי של המועצה המקומית התעשייתית ברמת חובב ועוד.

תואר

P.H.D

מיקרוביולוגיה של הקרקע

מס’ פרוייקטים בהשתתפותך?

מעל 300

תחילת עבודה ב-LDD?

1998